Потреба у громадській дискусії може виправдати образи та некомпетентність?

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Жовтня 2020
|
2 121
|

рішення ЄСПЛ у справі «Гелевскі проти Північної Македонії»

У 2009 році постійний редактор відділу газети Utrinski Vesnik пан Нікола Гелевскі написав статтю, в якій коментував студентський протест проти плану уряду побудувати церкву на головній площі в м. Скоп’є.

Він висловив думку, що політика уряду була «фашистською» критикуючи, зокрема, ряд журналістів за підтримку такої політики. Один із журналістів, якого згадав Гелевські, ініціював провадження проти редактора. І той зрештою був засуджений за наклеп.

Суди констатували, що Гелевські зобразив журналіста нечесним та некомпетентним і це завдало шкоди його репутації та гідності. Винуватця було засуджено до 320 євро штрафу, несплата якого загрожувала 16-денним ув’язненням. Оскарження рішення успіху не мало.

Тоді Н.Гелевські звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що його засудження порушило свободу вираження поглядів, адже статті було стимулювання громадської дискусії щодо державної політики.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, наказав державі компенсувати заявнику завдану матеріальну шкоду, а також присудив 3180 євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Гелевскі проти Північної Македонії» (№ 28032/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту