Справа «Гелевскі проти Північної Македонії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Жовтня 2020
|
1 736
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 277, (2020)
08. 10.2020

Gelevski проти Північної Македонії (№ 28032/12)

Заявник, Nikola Gelevski, є  македонцем / громадянином Республіки Північна Македонія, який народився в 1964 році і проживає в м. Скоп’є.

Справа стосувалася скарги заявника на його засудження за наклеп за критику журналіста в колонці для думок в щоденній газеті Utrinski Vesnik.

Постійний редактор відділу в газеті, пан Gelevski написав статтю, яка була опублікована в березні 2009 року, коментуючи студентський протест проти плану уряду побудувати церкву на головній площі в м. Скоп’є. Він висловив думку, що політика уряду була «фашистською» критикуючи, зокрема, ряд журналістів за підтримку такої політики.

Один із журналістів, на якого вказав заявник, подав обвинувачення в кримінальному правопорушенні проти нього за наклеп та образу. В кінцевому підсумку він був засуджений за наклеп в вересні 2011 року. Суди вважали, що заявник зобразив журналіста нечесним та некомпетентним і це завдало шкоди його репутації та гідності. Йому було наказано сплатити 320 євро штрафу з 16-денним ув’язненням у випадку невиконання зобов’язань.

Конституційна скарга заявника була відхилена в травні 2012 року.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пан Gelevski скаржився на те, що його засудження порушило свободу вираження поглядів стверджуючи, що метою статті було стимулювання громадської дискусії щодо державної політики.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 320 євро (матеріальна шкода. та 3 180 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту