Попри заборону ЄСПЛ, Росія видала спортсмена Білорусі, де його засудили

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Серпня 2021
|
1 036
|

Попри заборону ЄСПЛ, Росія видала спортсмена Білорусі

У Білорусі до двох с половиною років ув’язнення засудили багаторазового чемпіона світу з кікбоксингу і тайського боксу Олексія Кудіна. Раніше щодо спортсмена, який перебував в Росії, ЄСПЛ застосував Правило 39 Регламенту і заборонив депортувати до Білорусі.

Про вирок суду, винесений 11 серпня, повідомило видання Ліга.net, передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

У серпні 2020 року О.Кудін брав участь в протестах в Білорусі, коли відбулися сутички з силовиками. Спортсмена спочатку помістили під адміністративний арешт, після оштрафували, а потім завели кримінальну справу за статтею «опір співробітникові органів внутрішніх справ».

В листопаді 2020 року підозрюваний не з’явився до суду і його оголосили в розшук. Затримали чоловіка в Росії в січні 2021-го. Генпрокуратура Білорусі направила в РФ звернення про екстрадицію. Перебуваючи під вартою, спортсмен написав заяву про надання йому політичного притулку. У його підтримку виступили спортсмени і правозахисники.

25 червня Московський обласний суд ухвалив, що О.Кудіну в Білорусі не загрожують тортури, а його кримінальне переслідування не є політично мотивованим.

21 липня Європейський суд з прав людини заборонив екстрадицію чоловіка з Росії до Білорусі. Суд у Страсбурзі застосував Правило 39 Регламенту, згідно з яким Олексій мав перебувати в Росії, допоки остаточне рішення не буде прийнято Європейським судом.

Тим не менш, Росія не виконала цього рішення. У Білорусі сторона обвинувачення просила для Кудіна покарання у вигляді 3,5 років колонії, але суд виніс рішення про 2,5 роки. Сам обвинувачений на суді сказав, що «не заперечує ударів» зі свого боку, але «це була самооборона». Він також просив не позбавляти його волі і заявив, що і далі готовий виступати за Білорусь.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту