Бійця MMA заборонили екстрадувати до Білорусі

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Липня 2021
|
908
|

Рішення ЄСПЛ у справі «Кудін проти Росії»

Європейський суд з прав людини заборонив екстрадицію з Росії до Білорусі багаторазового чемпіона світу з кікбоксингу і тайського боксу Олексія Кудіна. Бійцеві MMA, який просив російську владу про політичний притулок, загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Про таке рішення ЄСПЛ, ухвалене сьогодні, 21 липня, розповіли у Фонді спортивної солідарності, повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect з посиланням на НВ.

У серпні 2020 року О.Кудін брав участь в протестах в Білорусі, коли відбулися сутички з силовиками. Спортсмена спочатку помістили під адміністративний арешт, після оштрафували, а потім завели кримінальну справу за статтею «опір співробітникові органів внутрішніх справ».

У листопаді 2020 року підозрюваний не з’явився до суду і його оголосили в розшук. Затримали чоловіка в Росії в січні 2021-го. Генпрокуратура Білорусі направила в РФ звернення про екстрадицію. Перебуваючи під вартою, спортсмен написав заяву про надання йому політичного притулку. У його підтримку виступили спортсмени і правозахисники.

25 червня Московський обласний суд ухвалив, що О.Кудіну в Білорусі не загрожують тортури, а його кримінальне переслідування не є політично мотивованим.

Адвокат спортсмена розповіла, що сьогодні стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини погодився з доводами захисту і застосував Правило 39 Регламенту, згідно з яким Олексій тепер повинен перебувати в Росії, допоки остаточне рішення не буде прийнято Європейським судом.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту