Полякам не сподобалося рішення ЄСПЛ про забезпечення потреб мігрантів

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Вересня 2021
|
992
|

Полякам не сподобалося рішення ЄСПЛ про забезпечення потреб мігрантів

У Польщі негативно сприйняли рішення Європейського суду з прав людини про тимчасові заходи щодо мігрантів, заблокованих на кордоні з Білоруссю.

Рішення суду у Страсбурзі викликало невдоволення як у політиків, так і у пересічних громадян, повідомляє  «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на regnum.

Нагадаємо, у справах «Амірі проти Польщі» і «Ахмед проти Латвії» ЄСПЛ застосував правило 39 Регламенту та зобов’язав влади Польщі та Латвії надати 32 афганцям і 41 курду їжу, воду, одяг, адекватне медичне обслуговування і, якщо можливо, тимчасове житло.

У зв’язку із цим керівник канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчік заявив, що у Варшаві мають намір навпаки посилити охорону державного кордону з Білоруссю, а не впускати на свою територію представників країн Близького Сходу і Африки, що претендують на статус біженців в ЄС.

Одночасно з цим польський чиновник нагадав і офіційну позицію Польщі, Литви та Брюсселя, яка полягає в тому, що «білоруське керівництво навмисно створює міграційну кризу в ЄС, організовуючи потік нелегалів туди через свою територію». «Погодитися на незаконний перетин кордону і прийняти в Польщі нелегальних мігрантів не вирішить проблеми. Це навпаки було б капітуляцією перед Білоруссю, тому що Мінськ почне переправляти в нашу країну все більше і більше мігрантів і біженців, бачачи, що ми їх всіх приймаємо», – поскаржився він в одному з інтерв’ю.

У Польщі підозрюють, що справжньою метою рішення ЄСПЛ є бажання зобов’язати країну прийняти біженців на своїй території. А надання їм гуманітарної допомоги виглядає лише наслідком цього. Оскільки ж Польща свого часу прийняла Конвенцію про захист прав людини і основоположних і є членом Ради Європи, вона навряд чи зможе «відкрутитися» від виконання рішення.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту