Польща і Латвія мають забезпечити потреби біженців на кордоні з Білоруссю

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Серпня 2021
|
1 297
|

Польща і Латвія мають забезпечити потреби біженців на кордоні з Білоруссю

Влади Польщі та Латвії зобов’язані надати 32 афганцям і 41 курду (які намагалися потрапити в ці країни з Білорусі, але виявилися заблоковані на кордоні) їжу, воду, одяг, адекватне медичне обслуговування і, якщо можливо, тимчасове житло.

Таке рішення про тимчасові заходи прийняв ЄСПЛ у справах «Амірі проти Польщі» і «Ахмед проти Латвії», повідомляє «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на Право.ru.

Ці заходи не означають, що країни повинні пустити біженців на свою територію. В обох випадках мігранти просять притулку, однак не можуть ні перейти на польську і латвійську територію, ані повернутися в Білорусь, яка не підписала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Заявники посилаються на статті 2 (право на життя) і 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції, на статтю 4 Протоколу 4 (заборона масової висилки), а також на ряд інших статей Конвенції.

Біженці також просять правової підтримки та міжнародного захисту, матеріальної допомоги, а також не повертати їх до Білорусі.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту