Питання не в комісії, а в кандидатах, – О.Дроздов про вибори судді ЄСПЛ від України

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Листопада 2021
|
270
|

Проблеми обрання судді ЄСПЛ

Україна не може обрати свого суддю ЄСПЛ вже третій рік. Через це в суддівському кріслі залишається суддя Ганна Юдківська, чий термін повноважень закінчився ще у 2019 році.

Про причини невдалих конкурсів журналіст Першого ділового цікавився у засновника проекту  «ECHR. Ukrainian Aspect» Олександра Дроздова.

Нагадаємо, після невдалих спроб запропонувати Раді Європи суддю Європейського суду з прав людини, в Україні нещодавно оголошено проведення ще одного конкурсу із добору кандидатів.

«Я не говорив би про недоліки самого складу комісії. Востаннє йшлося про те, що не було саме можливості обирати. Була одна кандидатура, найпотужніша. А, як відомо, Парламентська асамблея – це орган, який сповідує європейські цінності. З ними такі варіанти не проходять: вони чітко розуміють, що вони мають право обирати», – зауважив О.Дроздов. Він пояснив, що Парламентська асамблея має право обирати між трьома рівнопрофесійними, рівноцінними особами, а не визначати відразу єдиного кандидата. «Питання не в комісії, яка обирала, а швидше за все в тому, кого ми таки висуваємо», – резюмував експерт.

Отже, виникає одне питання – чому Україна не пропонувала відповідних кандидатів, чи існують загалом механізм їх відбору, чи проводяться консультації щодо цієї ситуації. «Наскільки мені відомо, можливо, консультації і проводилися, але вони ніде не регламентувалися нормативним документом на рівні Указу Президента», – зауважив О.Дроздов.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту