Невмотивоване продовження запобіжного заходу ЄСПЛ оцінив у € 5,9 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Травня 2021
|
2 430
|

рішення ЄСПЛ у справі  «Попович проти України» (№ 44704/11)

Відсутність належного перегляду законності тримання під вартою складає порушення ст. 5 (Право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Попович проти України» (№ 44704/11), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Владислава Поповича арештували у квітні 2010 року за підозрою у вимаганні та іншому тяжкому злочині. Адвокат підозрюваного подавав клопотання про його звільнення. Втім, коли закінчився строк запобіжного заходу,  суд подовжив тримання під вартою, не навівши для цього достатніх підстав.

Це стало приводом для звернення В.Поповича до Європейського суду з прав людини. Відповідно до статті 5§1 (право на свободу та безпеку) та 4 (право на прийняття рішення про законність тримання під вартою судом без зволікань), він скаржився на незаконність його досудового ув’язнення та відсутність належного перегляду законності його тримання під вартою.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій в цій частині та присудив 5,9 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «Попович проти України» (№ 44704/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту