Справа «Попович проти України»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Травня 2021
|
2 043
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 131, (2021)
22. 04.2021

Popovych проти України (№ 44704/11)

Заявник, Vladyslav Mykolayovych Popovych, є громадянином України, який народився в 1980 році і мешкає в м. Ніжин (Україна).

Справа стосувалася арешту заявника 13 квітня 2010 року за підозрою у вимаганні та наступної підозри у вчиненні серйозного злочину, а також ненадання судом першої інстанції підстав для продовження тримання заявника під вартою після закінчення терміну досудового ув’язнення незважаючи на клопотання адвоката заявника про його звільнення. Інформація про результат кримінального провадження проти заявника або щодо його звільнення чи продовження тримання під вартою після 7 серпня 2012 року відсутня.

Заявник скаржився відповідно до статті 5§1 (право на свободу та безпеку) та 4 (право на прийняття рішення про законність тримання під вартою судом без зволікань) на незаконність його досудового ув’язнення та відсутність належного перегляду законності його тримання під вартою.

Порушення статті 5§1

Порушення статті 5§4

Справедлива сатисфакція:

Моральна шкода: 5 900 євро

Видатки і витрати:250 євро

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту