Нерозв’язана між сусідами суперечка щодо надбудови коштувала державі €13 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Листопада 2018
|
1 707
|

рішення у справі «Вцисло проти Польщі»

Надто тривале адміністративне провадження, яке стосувалося законності надбудови поверху будівлі, коштувало країні, що не змогла забезпечити справедливий судовий розгляд протягом розумного строку, 13 тисяч євро.

Таке рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у справі «Вцисло проти Польщі» (№49725/11). Прес-реліз рішення оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Кшиштоф Вцисло у червні 2000 року подав до місцевого інспектора з будівельних робіт скаргу на зведення сусідом додаткового поверху та нового даху. Адже ці надбудови опиралися, в тому числі, на стіну будинку самого заявника. Інспектор відкрив справу, яка з часом переходила по інстанціях до районного інспектора, регіонального інспектора, міської адміністрації та адміністративних судів.

Сусіди отримали накази про зупинення робіт або приведення їх у відповідність до наданого дозволу на будівництво. Втім, це (здавалося б просте провадження) з різних причин триває донині.

Починаючи з 2003 року пан Вцисло також почав скаржитися на тривалість процесу. В провадженні встановлювалися нові крайні строки, а останній – у червні 2015 року.

Тоді К. Вцисло звернувся до Страсбургу. Посилаючись на статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) разом з ч. 1 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод він наполягав на неефективності національних засобів судового захисту. Також він стверджував, що відповідно до статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції надмірна тривалість провадження порушила його права власності.

ЄСПЛ констатував порушення статті 13 разом з ч. 1 ст. 6 Конвенції та присудив 13 000 євро для відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Вцисло проти Польщі» (№49725/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту