Неможливість оскаржити результати розслідування авіакатастрофи порушила Конвенцію

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Листопада 2020
|
1 343
|

розслідування авіакатастрофи. рішення ЄСПЛ у справі «Грейс Гонсалес проти Іспанії»

Авіакатастрофа, внаслідок якої гинуть люди, завжди тягне за собою розслідування, у якому часто не зацікавлені ні виробник, ні власник. Тож родичам потерпілих вкрай складно домагатися справедливості у національних судах.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Грейс Гонсалес проти Іспанії» (№ 65107/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У березні 2011 року під час гасіння лісової пожежі в провінції Теруель сталася катастрофа з вертольотом, внаслідок якої загинули шість пожежників.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, а органи цивільної авіації розпочали технічне розслідування. Останнє завершилося у 2014 році звітом, згідно з яким причиною катастрофи називалося непровдення інспекції одного з агрегатів вертольоту.

Цього ж року слідчий суддя ухвалив рішення про закриття кримінальної справи через відсутність складу злочину. Але Асоціація комерційних пілотів, захищаючи власні інтереси, подала апеляцію і рішення було скасоване. Справу поновили, відкривши провадження проти компанії-виробника та постачальника вузла, який вийшов з ладу.

Асоціація пілотів також наполягала, аби правоохоронці також розслідували власника та експлуатуючої організації.

Але суд припинив провадження, ставши на сторону прокуратури, яка заявляла, що в авіаційної служби не було якоїсь іншої суттєвої інформації, що могла б бути доказом у справі.

Дружина одного із загиблих Роза Грейс Гонсалес намагалася оскаржити такі рішення, але безуспішно.

Тоді вона звернулся до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, жінка стверджувала, що вона потрапила в несприятливе процесуальне становище наодинці з прокурором в апеляційному провадженні у її справі. Їй не була надана можливість оскаржити позицію прокуратури або висунути аргументи для відновлення провадження.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Грейс Гонсалес проти Іспанії» (№ 65107/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту