Неефективне розслідування утоплення дитини в таборі відпочинку коштувало державі €12 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Березня 2021
|
1 553
|

рішення ЄСПЛ у справі «Вероніка Чобану проти Молдови»

У разі загибелі людини через чиюсь халатність у належному розслідуванні інциденту не зацікавлений ніхто, крім родичів. Та й ті нечасто домагаються справедливості у національних судах. Тож остання надія залишається за ЄСПЛ.

У Страсбурзі розглянули скаргу Вероніки Чобану, чий син потонув під час відпочинку у дитячому таборі в м. Суліна (Румунія).

Вичерпавши можливості відновлення прав на національному рівні, жінка звернулася до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заявниця стверджувала про порушення права її сина на життя через його утоплення під час перебування в таборі відпочинку та про неефективне розслідування його смерті.

ЄСПЛ констатував порушення ст. 2 Конвенції в аспекті розслідування трагедії та присудив сатисфакцію у розмірі 12 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо, що згідно із законом, практика Європейського суду з прав людини є джерелом права для українських суддів. І при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Вероніка Чобану проти Молдови» (заява № 69829/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту