Навіть очевидний причинний зв’язок між діями і заподіяною шкодою слід доводити

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Жовтня 2018
|
4 297
|

рішення у справі «Дімітар Йорданов проти Болгарії»

У Болгарії суд не побачив зв’язку між вибуховими роботами на відкритій кам’яновугільній шахті та руйнуванням будинку, що знаходився поблизу. А ЄСПЛ констатував відсутність порушення ст. 6 Конвенції.

Прес-реліз рішення у справі «Дімітар Йорданов проти Болгарії» (заява № 3401/09) оприлюднений на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Через створення відкритої кам’яновугільної шахти біля села державою було експропрійовано низку об’єктів нерухомості, в тому числі власність Дімітара Йорданова. Останній, коли протягом двох років так і не отримав іншої ділянки, скасував процедуру і залишився у своєму будинку. Але шахта почала працювати і поступово розширювалася. Найближча шахта, де видобуток вугілля відбувався за допомогою вибухових робіт, працювала від будинку на відстані 160 метрів.

На стінах будинку з’явилися тріщини, а сарай та загін для худоби зруйнувалися. В кінцевому рахунку Йорданов покинув будинок, який з часом впав.

Позов проти гірничодобувної компанії про відшкодування шкоди, завданої його власності, не був задоволений. Попри те, що в порушення національного законодавства детонації в шахті проводилися без урахування 500-метрової буферної зони, суди постановили, що не існувало підтвердження зв’язку між видобувною діяльністю та пошкодженнями, які також могли бути викликані звичайним зносом, розколами або недоліками під час будівництва будинку.

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, та статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності), Йорданов стверджував, що суди неправомірно відхилили позов про цивільне правопорушення, а держава не захистила його власність від незаконних видобувних робіт.

Суд у Страсбурзі не побачив порушення ст. 6 Конвенції, водночас, констатував порушення статті 1 Протоколу №1, присудивши 8000 євро на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Дімітар Йорданов проти Болгарії» (заява № 3401/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту