Справа «Дімітар Йорданов проти Болгарії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Вересня 2018
|
2 916
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 293 (2018)
06.09.2018

Дімітар Йорданов проти Болгарії (заява № 3401/09)

Заявник, Дімітар Павлов Йорданов, є громадянином Болгарії, який народився в 1939 році і мешкає в м. Софія. Справа стосувалася його скарги на шкоду його власності, яку завдавала сусідня шахта.

Пан Йорданов володів ділянкою землі в селі Голямо Бучіно. Наприкінці 1980-х років або на початку 90-х років держава вирішила створити відкриту кам’яновугільну шахту біля села. Були експропрійовані ряд об’єктів нерухомості, в тому числі власність пана Йорданова. Він чекав два роки так і не отримавши іншу ділянку землі для відшкодування, яку йому обіцяли в процедурі експропріації. Тому він скасував процедуру з місцевими органами влади. Він залишився в будинку, в той час як шахта почала працювати і поступово розширювалася.

Найближче шахта працювала на відстані 160-180 метрів від його будинку, а видобуток вугілля відбувався за допомогою вибухових робіт. На стінах будинку з’явилися тріщини, а його сарай та загін для худоби зруйнувалися. Він в кінцевому підсумку переїхав зі свого будинку в 1997 році вважаючи занадто небезпечним залишатися там. З того часу будинок впав і власність залишилася покинутою.

У 2001 році пан Йорданов подав позов з цивільного правопорушення проти гірничодобувної компанії вимагаючи відшкодування шкоди, завданої його власності. Суди заслухали свідків, сусідів пана Йорданова та замовили звіти експертів встановивши, що його власності була завдана серйозна шкода та детонації в сусідній шахті були проведені в межах 500-метрової буферної зони в порушення національного законодавства. Проте у 2007 році суди постановили, що не існувало підтвердження зв’язку між видобувною діяльністю та пошкодженнями, які також могли бути викликані звичайним зносом, розколами або недоліками під час будівництва будинку.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини та статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції пан Йорданов стверджував, що суди неправомірно відхилили позов з цивільного правопорушення і держава не захистила його власність від незаконних видобувних робіт.

Відсутність порушення статті 6§1

Порушення статті 1 Протоколу № 1

Справедлива сатисфакція : 8000 євро (EUR) у зв’язку з відшкодуванням матеріальної та моральної шкоди і 1 922 євро у зв’язку з відшкодуванням видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту