Модератору телеграм-каналу, якого змусили сісти на пляшку, присудили €26 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Жовтня 2021
|
452
|

рішення ЄСПЛ у справі «S.T. та Y.B. проти Росії»

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі про викрадення 19-річного модератора чату в телеграмі 1ADAT Салмана Тепсуркаєва, якого під відеозапис змусили сісти на пляшку.

Рішення ЄСПЛ у справі «S.T. та Y.B. проти Росії» (№ 40125/20) оприлюднене на офіційному сайті суду, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на НГ.

ЄСПЛ визнав, що влада РФ порушила статті 3 і 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод  (заборона тортур, право на свободу та особисту недоторканність) і присудила постраждалому компенсацію у розмірі 26 000 євро.

В ЄСПЛ вказали на причетність чеченської влади до жорстокого поводження з чоловіком, а також на неефективне розслідування його викрадення з боку Росії.

На момент подання скарги сторона захисту могла стверджувати лише те, що Тепсуркаєв був викрадений і катований, тому правозахисники подавали скарги за ст. 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) та ст.5 (право на свободу та безпеку), а не за ст. 2 (право на життя). При цьому залишалася надія на те, що він живий. Однак місцезнаходження чоловіка досі не встановлено.

У телеграм-каналі 1ADAT розповідалося про порушення прав людини у Чеченській Республіці. Активіста викрали в Геленджику 6 вересня 2020 року. Очевидці події повідомили, що викрадачі показували посвідчення працівників МВС.

Протягом доби не було жодної інформації про долю викраденого. «Нова газета» з’ясувала, що наступного дня після викрадення його привезли на базу СОБР «Терек» у Грозному. Того ж дня, 7 вересня, людина з ніком «Мисливець» опублікувала в чаті телеграм-каналу 1ADAT відеозапис, на якому Тепсуркаєв чеченською мовою лає себе і цей канал, після чого намагається сісти на скляну пляшку. В іншому відео, яке з’явилося наступного дня, Тепсуркаєв каже, що його змусили зробити це під загрозою вбивства.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «S.T. та Y.B. проти Росії» (№ 40125/20) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту