Справа «S.T. та Y.B. проти Росії»

Документ у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Жовтня 2021
|
660
|

З релізом мовою ориніналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 310, (2021)
19.10.2021

S.T. та Y.B. проти Росії (№ 40125/20)

Заявники, пан S.T. та пані Y.B., є громадянами Росії, які народились 2001 та 1999 році, відповідно,  та мешкають в м. Грозний (Чеченська Республіка, Росія). Вони – подружня пара.

Справа стосується твердження про незаконне затримання та жорстоке поводження з першим заявником, модератором опозиційного каналу, відомого критикою органів влади Чеченської Республіки державними службовцями в вересні 2020 року в Чечні, а також про неефективність подальшого розслідування цього питання.

Покладаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) та статтю 5 (право на свободу та безпеку) заявники скаржаться на те, що перший заявник був незаконно затриманий і зазнав нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження з боку державних службовців.

Порушення статті 3 (розслідування) стосовно першого заявника

Порушення статті 3  (право на життя) стосовно першого заявника

Порушення статті 5 (розслідування)стосовно першого заявника

Справедлива сатисфакція:

Моральна шкода: 26 000 євро першому заявникові (сума повинна бути виплачена другому заявникові).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту