Люди і манекени: ЄСПЛ не цікавлять матеріально-технічні проблеми національних органів розслідування

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Вересня 2018
|
2 312
|

рішення у справі «Гулян проти Вірменії»

Попри те, що суди неодноразово вказували на необхідність відтворення обставин події з манекеном, саме через відсутність останнього розслідування злочину врешті було закрите. Таку «підставу» не сприйняли у ЄСПЛ та констатували порушення Конвенції.

Прес-реліз рішення у справі «Гулян проти Вірменії» (№ 11244/12) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Левон Гулян під час його допиту в управлінні поліції випав з вікна другого поверху будівлі та помер.

Розслідування смерті, що велося спеціальним слідчим органом, неодноразово припиняли і відновлювали. Кожного разу, коли слідчі закривали провадження, вони вказували, що Гулян намагався уникнути запланованої слідчої дії. Суди, відновлюючи розслідування, вказували на численні недоліки, зокрема на той факт, що слідчі не розглянули твердження стосовно того, що Гулян зазнав жорстокого поводження, а потім його викинули з вікна. Суди також надавали неодноразові вказівки провести відтворення подій з манекеном.

Втім, розслідування, що тривало близько п’яти років, врешті було закрите, при цьому у рішенні, зокрема вказувалося про відсутність манекену для відтворення обставин події.

Батько вбитого звернувся до ЄСПЛ, пославшись на порушення статті 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Він поскаржився на смерть сина під час тримання під вартою в поліції, а також на нездатність органів влади провести ефективне розслідування.

Суд у Страсбурзі підтримав скаргу, констатувавши порушення Конвенції, в тому числі в частині розслідування, та присудив 50 тис. євро моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Гулян проти Вірменії» (№ 11244/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту