Справа «Гулян проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Вересня 2018
|
3 324
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 305 (2018)
20.09.2018

Гулян проти Вірменії (№ 11244/12)

Заявник, Ашот Гулян, є громадянином Вірменії, який народився в 1942 році і мешкає в м. Єреван.

Справа стосувалася смерті його 30-річного сина, Левона Гуляна, під час його допиту поліцією як свідка у справі про вбивство. Його знайшли мертвим 12 травня 2007 на внутрішньому дворі головного управління поліції м. Єреван після того, як він очевидно випав з вікна другого поверху.

Левон Гулян був доставлений в головне управління для допиту про чоловіка, який отримав смертельний постріл за три дні до того перед рестораном, яким він володів.

Розслідування смерті було розпочате спеціальним слідчим органом у грудні 2007 року і з того часу його неодноразово припиняли і відновлювали. Кожного разу слідчі закривали провадження, вони по суті постановили, що пан Гулян намагався уникнути запланованої очної ставки з іншим свідком у справі про вбивство, оскільки це б зобов’язало б його розкрити особу вбивці. Видаючи наказ про відновлення розслідування суди вказали на численні недоліки, зокрема на той факт, що слідчі не розглянули твердження стосовно того, що пан Гулян зазнав жорстокого поводження, а потім його викинули з вікна. Суди також надавали неодноразові вказівки провести відтворення подій з манекеном. Нещодавно розслідування було закрито в лютому 2012 року рішенням, в якому було вказано, серед іншого, що не був доступний манекен для проведення такого відтворення подій.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) заявник скаржився, серед іншого, на смерть його сина під час тримання під вартою в поліції, а також на нездатність органів влади провести ефективне розслідування.

Порушення статті 2 (право на життя)

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція : 50 000 євро (моральна шкода) та 2 000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту