Конфіскувати на кордоні у громадян готівку не можна – порушує гарантії захисту власності

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Липня 2021
|
1 487
|

рішення ЄСПЛ у справі «Імері проти Хорватії»

Кожна країна встановлює певні обмеження щодо коштів, які можна провозити через кордон. Але порушення митних правил під час увезення чи вивезення готівки не виправдовує застосування такої санкції як конфіскація грошей.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Імері проти Хорватії» (№ 77668/14), повідомляє  інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Громадянин Норвегії Ардіан Імері в’їхав у Хорватію зі Словенії з 43,5 тис. євро і 730 тис. норвезьких крон не задекларувавши їх на митниці.

Проти чоловіка було відкрите провадження на накладене адміністративне стягнення у у розмірі 530 000 норвезьких крон. Притягнення до відповідальності узгодувалося законами про іноземну валюту, про запобігання відмиванню коштів та про фінансування тероризму.

А.Імері оскаржив таке рішення до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 1 Протоколу №1 (захист власності), він вважав, що рішення про конфіскацію у нього 530 тис. норвезьких крон було надмірним.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, зауваживши, що  виявлення цього порушення складає достатню справедливу сатисфакцію моральної шкоди, завданої заявникові.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Імері проти Хорватії» (№ 77668/14), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ЄСПЛ наказав Україні повернути гроші, вилучені в іноземця за порушення митних правил.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту