Футболку з «принтом» поліцейського чобота ЄСПЛ оцінив у € 4,5 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Липня 2020
|
1 870
|

перевищення сили. рішення ЄСПЛ у справі «Міту проти Молдови»

Поліція провела проводила обшук у помешканні Ани Міту та її чоловіка у зв’язку із підозрами у вчиненні крадіжки побутових приладів та товарів. У зв’язку із передбачуваним супротивом до заходу долучався підрозділ спеціального призначення.

Цього ж дня А.Міту подала скаргу на надмірне застосування сили поліцією. І наступне медичне обстеження зафіксувало синці на її спині, лівому передпліччі та коліні. Був зроблений висновок, що ушкодження, ймовірно, були завдані за обставин, які описала жінка (закручування рук за спиною, надягання кайданок і повалення на землю). Її футболку з відбитком чобота на спині було вилучено як доказ.

Але прокуратура відмовила у відкритті кримінального провадження, посилаючись на те, що дії правоохоронців були вжиті для припинення свідомого супротиву наказам поліції та запобігання знищенню речових доказів.

Оскарження такого рішення на національному рівні успіху не мало.

Тоді А.Міту звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує, гідність поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на те, що поліція застосувала необґрунтовану, надмірну силу проти неї, а також на відсутність ефективного розслідування її твердження.

ЄСПЛ констатував порушення Конвенції як у матеріальній частині порушення ст. 3, так і щодо наступного розслідування інциденту національними органами, а також присудив 4,5 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Міту проти Молдови» (заява № 23524/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту