Справа «Міту проти Молдови»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Липня 2020
|
1 693
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Mîţu проти Республіки Молдова (заява № 23524/14)

Заявник, Ана Міту (Ana Mîţu), є громадянином Молдови, який народився в 1983 році та мешкає в м. Кишинів (Республіка Молдова).

Справа стосувалась твердження про жорстокість поліції під час рейду.

В травні 2013 року поліція, в тому числі підрозділ спецназу, здійснила рейд на квартиру, яку орендували заявник та її чоловік в рамках розслідування передбачуваної крадіжки чоловіком електричних вимикачів, миючих засобів та алкогольних напоїв.

Того ж дня, коли відбувся рейд, заявник подала скаргу на надмірне використання сили поліцією.

Наступного дня в медичному висновку були зафіксовані фіолетово-сині синці на її спині, лівому передпліччі та коліні. Був зроблений висновок, що ушкодження, ймовірно, були завдані за обставин, які описала заявник, в тому числі закручування рук за спиною, надягання кайданок і повалення на землю. Її футболка з відбитком чобота на її спині була вилучена як доказ.

В червні 2013 року заявник була визнана жертвою, але пізніше того ж місяця прокуратура сектору Ботаніка відмовилася відкривати кримінальне розслідування. Вона встановила, що дії службовців сил спеціального призначення, які брали участь у рейді, були вжиті під час припинення свідомого протистояння її та її чоловіком законним наказам поліції у формі обшуку та перешкоджанні знищенню вкрадених речей.

Апеляція заявника, який покладався на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує, гідність поводження) Конвенції, була відхилена вищим прокурором в серпні 2013 року. Слідчий суддя окружного суду Ботаніка відхилив наступну апеляцію заявника в жовтні 2013 року .

Заявник скаржився відповідно до статті 3 на те, що поліція застосувала необґрунтовану, надмірну силу проти неї, а також на відсутність ефективного розслідування її твердження.

Порушення статті 3 (таке, що принижує гідність, поводження)

Порушення статті 3 (розслідування)

Справедлива сатисфакція: 4 500 євро (моральна шкода) та 380 євро (видатки і витрати)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту