€ 95 тис. виплатить Росія рідним дагестанця, якого силовики забили до смерті через довгу бороду

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Липня 2020
|
1 604
|

рішення ЄСПЛ у справі «Сатибалова та інші проти Росії»

Дагестанця Марата Сатибалова та двох його друзів було затримано поліцією та побито. Приводом для прискіпливої уваги правоохоронців стали надто довгі бороди чоловіків. Коли їхні друзі прийшли до поліцейського відділку, їх також побили. Але оскільки у ситуацію втрутився родич-поліцейських, друзів невдовзі відпустили.

А от первинно затриманих відпустили лише на наступний день після того, як суддя призначив штраф за невиконання законних наказів поліції. Усі троє мали ушкодження, а Сатибалов навіть не міг встати, його тіло було покрите подряпинами та забоями і частина його бороди була вирвана. Згодом стан його здоров’я погіршився. Сім’я доставила М.Сатибалова в лікарню, де він помер унаслідок внутрішньої кровотечі.

Мати загиблого подала скаргу до прокуратури, вимагаючи переслідування в судовому порядку осіб, відповідальних за жорстоке поводження та смерть її сина.

Внутрішнє поліцейське розслідування підтвердило застосування сили та рекомендувало вжити дисциплінарні заходи щодо певних службовців. Але кримінальне розслідування, розпочате після інциденту у 2010 році триває до цих пір. Воно неодноразово зупинялося через нездатність встановити винних осіб.

Сестра, дружина та мати загиблого звернулися до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) та статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заявники стверджували, що їхній родич помер внаслідок жорстокого поводження поліції, а також те, що національні органи влади не розслідували ефективно їхні заяви.

Суд у Страсбурзі погодився із аргументами заявників, констатував порушення конвенційних гарантій та присудив у сукупності 95 тис. євро компенсації моральної шкоди та 2,5 тис. євро – відшкодування видатків та витрат у зв’язку із зверненням.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Сатибалова та інші проти Росії» (№ 79947/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту