Чому Україні важливо довести контроль РФ над ОРДЛО

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Серпня 2021
|
1 267
|

рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»

Головним викликом у міждержавній скарзі України проти Росії у ЄСПЛ є юридичне доведення того, що саме РФ контролює окуповані території Донецької і Луганської областей.

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» заявив уповноважений у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина, повідомляє  інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

«Принциповий момент у цій справі – ефективний контроль РФ на цій території. А якщо ми проходимо цей фільтр у Європейському суді з прав людини – то все інше більш-менш легко. Ми, звісно, доводимо також наявність порушень прав людини. Але вони це роблять настільки нахабно і відверто, що доводити там не дуже важко», – зазначив заступник міністра.

Річ у тім, що в 2019 році Європейський суд з прав людини вже ухвалював рішення проти Росії за заявою кількох громадян, які в 2013-2014 роках стали жертвами переслідування з боку влади Придністров’я, оскільки навчалися за планом, розробленим в Молдавії. Тоді суд у Страсбурзі встановив, що РФ контролювала Молдавську Республіку Придністров’я у розглядуваний період. І без військової, економічної і політичної підтримки самопроголошена республіка не могла б існувати. Тому саме Росія повинна взяти на себе відповідальність за порушення прав заявників в рамках Конвенції

Заступник міністра вважає завданням максимум у цій справі доведення того, що з моменту проведення так званого референдуму в ОРДЛО, ця територія була під контролем РФ.

Нагадаємо, у минулому році в ЄСПЛ вирішили приєднати до міждержавної справи «Україна проти Росії» № 8019/16 щодо подій на сході справу про вивезення дітей до Росії (заява № 43800/14), а також справу «Нідерланди проти Росії» (заява №28525/20) про збитий рейс МН-17.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту