Оскільки Росія контролювала Придністров’я, вона і відповідає за порушення прав на цій території

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Вересня 2019
|
2 047
|

Рішення ЄСПЛ у справі «Йовчев та інші проти Республіки Молдова та Росії»

З огляду на військову, економічну і політичну підтримку, Росія контролювала самопроголошену Молдавську Республіку Придністров’я, без якої (підтримки) ця республіка не могла б існувати. Тому відповідальність за порушення прав людей має взяти на себе Росія.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Йовчев та інші проти Республіки Молдова та Росії» (заява №40942/14), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

До Страсбургу поскаржилися п’ять школярів, троє батьків і десять вчителів, які доводили, що в 2013-2014 роках стали жертвами переслідування з боку влади Придністров’я, оскільки навчалися за планом, розробленим в Молдавії.

Зокрема, громадяни скаржилися на податкові та медичні перевірки, стягування мит, збільшення орендної плати, заморозку рахунків в банку, що не дозволяло платити зарплату вчителям, перебої в постачанні електроенергії і газу, арешти і обшуки співробітників шкіл, в момент, коли вони намагалися внести готівку для виплати заробітної плати, а також конфіскацію частини їх майна. Двоє учнів, заявили, що вони піддавалися обшуку і встановленню особи, що тривало від 10 хвилин до двох годин кожен день.

ЄСПЛ встановив, що Республіка Молдова виконала свої зобов’язання щодо заявників і не порушила Конвенції.

Відносно Російської Федерації, Суд встановив, що РФ контролювала МРП у розглядуваний період, зважаючи на військову, економічну і політичну підтримку МРП, без якої самопроголошена республіка не могла б існувати. Тому саме Росія повинна взяти на себе відповідальність за порушення прав заявників в рамках Конвенції:

– статті 2 Протоколу № 1 (право на освіту) до Конвенції стосовно 8 заявників (5 учнів та 3 батьків учнів);

– статті 8 (право на повагу до приватного життя) стосовно 10 заявників (співробітників шкіл) через переслідування з боку влади МРП;

– пункту 1 статті 5 (право на свободу та безпеку) стосовно трьох заявників (співробітників школи);

– статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) через обшуки, накладені на 3 заявників (співробітників школи) та арешт їхньої власності органами МРП.

Всього ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити близько 131 тисячі євро 18 жителям Придністров’я як компенсацію завданої моральної шкоди.

Judgment Iovcev and Others v. the Republic of Moldova and Russia - Romanian_Moldovan-speaking schools in Transdniestria Region
Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту