Члену наглядової ради компанії, якого звільнив мажоритарний власник, держава виплатить € 8 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Квітня 2019
|
2 614
|

рішення ЄСПЛ у справі «Пребіл проти Словенії» (№ 29278/16)

Навіть якщо суд не може вплинути на кадрові рішення власника компанії, коли начебто відсутній правовий інтерес звільненої особи, останній усе ж має бути забезпечено можливість участі у провадженні.

На це звернув увагу Європейський суд з прав людини у справі «Пребіл проти Словенії» (№ 29278/16), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Під час засідання наглядової ради компанії виникла сутичка: Андрей Пребіл та ще один член ради, аби забезпечити кворум, намагалися перешкодити колезі залишити засідання. Мажоритарний власник оцінив таку поведінку як неприйнятну та подав клопотання про позбавлення А.Пребіла та його однодумця членства в наглядовій раді без їх повідомлення і без проведення слухання.

Районний суд це клопотання задовольнив. Він встановив, що поведінка цих двох членів наглядової ради завдала шкоди функціонуванню компанії і тому це рішення повинне було негайно набути чинності.

Пребіл подав апеляцію стверджуючи, що йому було незаконно відмовлено в участі у провадженні. Незабаром після цього мажоритарний власник повідомив суд, що компанія призначила двох нових членів наглядової ради.

Тим часом апеляція була відхилена на тій підставі, що Пребіл не міг мати будь-який правовий інтерес у провадженні, бо навіть за умови позитивного рішення в апеляційному провадженні він не міг відновитися на попередній посаді. Конституційний суд скаргу Пребіла не прийняв.

Тоді, посилаючись на ч. 1 ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Пребіл поскаржився до ЄСПЛ на те, що він не мав можливості брати участь у провадженні, яке позбавило його членства в наглядовій раді.

Євросуд підтримав скаржника, констатувавши порушення ч. 1 ст. 6 Конвенції та присудив 8 тис. євро справедливої компенсації.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Пребіл проти Словенії» (№ 29278/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту