Справа «Пребіл проти Словенії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Квітня 2019
|
2 106
|

З документом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 098 (2019)
19.03.2019

Пребіл проти Словенії (№ 29278/16)

Заявник, Андрей Пребіл (Andrej Prebil), є громадянином Словенії, який народився в 1974 році і мешкає в м. Любляна.

Справа стосувалася скарги пана Prebil на провадження щодо його звільнення з посади члена наглядової ради компанії А.

У травні 2014 року компанія Р., яка володіла 91,42% акцій компанії А., подала клопотання про позбавлення пана Prebil та іншого члена наглядової ради їх членства. Вони, як стверджувалося, брали участь у сутичці між членами правління перешкоджаючи одному з них залишити засідання для того, щоб забезпечити необхідний кворум. Компанія Р. стверджувала, що їх поведінка була неприйнятною і складала обґрунтовану підставу для їх негайного звільнення без їх повідомлення і без проведення слухання.

У червні 2014 року районний суд м. Любляна задовольнив це клопотання. Він виявив, що поведінка цих двох членів наглядової ради завдала шкоди функціонуванню А. і тому це рішення повинне було негайно набути чинності.

Пан Prebil подав апеляцію стверджуючи, що йому було незаконно відмовлено у наданні можливості брати участь у провадженні. Незабаром після цього компанія Р. повідомила суд, що компанія А. призначила двох нових членів для заміни пана Prebil та іншого члена наглядової ради.

У січні 2015 року Верховний суд м. Любляна відхилив апеляцію пана Prebil виявивши, що він не міг мати будь-який правовий інтерес у результаті провадження тому, що навіть якщо б він мав успіх в апеляційному провадженні, він не міг отримати відновлення на попередній посаді.

У листопаді 2015 року Конституційний суд вирішив не приймати конституційну скаргу пана Prebil.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6 §1(право на справедливий судовий розгляд) пан Prebil скаржився на те, що він не мав можливості брати участь у провадженні, яке позбавило його членства в наглядовій раді.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 8000 євро (моральна шкода) та 2560 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту