Чи можна стягувати збитки з маленької пенсії за віком?

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Березня 2020
|
2 146
|

рішення ЄСПЛ у справі «Сейко проти Литви»

Галину Сейко було визнано винною у вчиненні злочину, засуджено до умовного терміну та зобов’язано відшкодувати шкоду, завдану її злочином потерпілим.

Для покриття збитків виконавці вилучили земельну ділянку та встановили домовленості з відділом соціального захисту населення для виплат сум у розмірі від 20 до 24 євро, які повинні були утримуватися з її щомісячної пенсії протягом трохи більше двох років. Сама пенсія пані Сейко становила 123 євро на місяць.

Сейко звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Жінка скаржилася на те, що зменшення її пенсії на 20% через виплату збитків було незаконним і викликало в неї значні труднощі.

Суд у Страсбурзі розглянув скаргу відповідно до статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і констатував відсутність порушень прав.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Сейко проти Литви» (заява № 82968/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту