Справа «Сейко проти Литви»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Березня 2020
|
2 134
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 054, (2020)
11.02.2020

Šeiko проти Литви (заява № 82968/17)

Заявник, Галина Сейко (Galina Šeiko), є громадянкою Литви, яка народилася в 1950 році та мешкає в м. Кретінга (Литва)

Справа стосувалася її скарги на те, що збитки, які вона була змушена виплатити, утримувалися з її пенсії за віком.

В грудні 2014 року Окружний суд Кретинзького району виніс заявникові умовний вирок до тюремного ув’язнення на два з половиною роки та зобов’язав їй виплатити близько 5900 євро(EUR) відшкодування збитків родині, яка мешкала в квартирі над її власною квартирою після того, як вона була визнана винною в залякуванні їх. Національні суди відхилили її апеляції на це рішення.

Для покриття суми компенсації судові виконавці вилучили невелику земельну ділянку та встановили домовленості з відділом соціального захисту населення для виплат сум у розмірі від 20 до 24 євро, які повинні були утримуватися з її щомісячної пенсії, яка складала близько 123 євро, з січня 2017 року до березня 2019 року.

Пані Šeiko скаржилася на те, що зменшення її пенсії на приблизно п’яту частину для того, щоб виплатити збитки, було незаконним і викликало в неї значні труднощі. Суд розглянув скаргу пані Šeiko відповідно до статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Європейської конвенції з прав людини.

Відсутність порушення статті 1 Протоколу №1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту