Чи можна списати набутий в армії сколіоз на умови військової служби, – думка ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Вересня 2018
|
3 537
|

рішення у справі «Касат проти Туреччини»

Умови, за яких заявник проходив військову службу, сприяли загостренню болю в спині, а національні органи, не побачивши зв’язку між умовами служби і хворобою, відмовили в присудженні компенсації.

Таку скаргу нещодавно розглядав Європейський суд з прав людини. Відповідний прес-реліз рішення оприлюднено на сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Адем Касат, який пройшов необхідне медичне обстеження, під час проходження військової служби почав скаржитися на болі в спині. Лікарі діагностували сколіоз і біль у попереку. Військовослужбовця направили до лікарні, а згодом зробили операцію і звільнили зі служби.

Касат звернувся до міністерства оборони з вимогою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, але відповіді не отримав.

Тоді він подав позов до верховного військового адміністративного суду, який визнав, що в матеріалах справи не було жодних вказівок на те, що хвороба Касата була пов’язана з його військовою службою. Суд також не знайшов недбалості або помилки, яку можливо було б приписати керівництву щодо діагнозу та медичного лікування. На цій підставі вимога компенсації була відхилена.

Касат звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він поскаржився на порушення його права на повагу до фізичної недоторканності. Він стверджував, що умови, за яких він проходив військову службу, сприяли загостренню болю в спині.

Суд у Страсбурзі розглянув ці скарги відповідно до статі 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції, констатувавши порушення права у першому випадку та відсутність порушення – у другому.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Касат проти Туреччини» (№ 61541/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту