27 євроцентів у день – справедлива компенсація моральної шкоди за протиправне позбавлення власності

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Жовтня 2018
|
2 729
|

рішення у справі «Копанкови проти Болгарії»

20 років сім’я з Болгарії намагалася отримати компенсацію за експропрійований місцевою владою будинок. Справедливості вдалося добитися лише у Європейському суді з прав людини, який наказав країні виплатити ще й моральну шкоду.

Прес-реліз рішення у справі «Копанкови проти Болгарії» (№ 48929/12) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У 1988 році мер містечка, де у приватному будинку мешкала сім’я, вирішив експропріювати їх власність в інтересах громади. Згідно з рішенням, у компенсацію сім’я мала отримати 2 квартири. Незважаючи на постійне подання запитів до місцевих органів влади, рішення у цій частині так і не було виконане.

Тому вони звернулися до судів для того, щоб скасувати експропріацію та відновити їх права власності.

Суди, куди звернулася родина, прийняли рішення на їх користь, але на той час будинок вже був зруйнований, а люди вже переїхали в інше місто. Тому родина подала цивільний позов проти місцевих органів, вимагаючи частину власності, яку їм неможливо повернути, а саме: будинок та інші споруди та рослинність, в тому числі дерева, тротуар та надвірні будівлі. Цей позов був відхилений.

Розглянувши скаргу на неможливість отримати компенсацію за експропрійовану власність, Європейський суд з прав людини, куди звернулася родина, констатував порушення статті 1 (захист власності) Протоколу № 1 Конвенції.

Справедливою компенсацією було названо 20 870 євро для відшкодування матеріальної шкоди, а також 2 тис. євро кожному з чотирьох заявників для відшкодування моральної шкоди (що становить близько 27 євроцентів у день за весь термін відновлення справедливості).

З текстом прес-релізу рішення у справі «Копанкови проти Болгарії» (№ 48929/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту