Справа «Копанкови проти Болгарії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Жовтня 2018
|
2 364
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 293 (2018)
06.09.2018

 

Копанкови проти Болгарії (№ 48929/12)

Справа стосувалася скарги сім’ї-громадян Болгарії на те, що їх власність, якою вони володіли у м. Казанлик, була експропрійована без компенсації.

Заявниками є Людміл Копанков, Мірослав Копанков, Станка Копанкова та Станіслав Копанков. Вони є громадянами Болгарії, які народилися в 1941, 1974, 1941 та 1967 роках, відповідно, і мешкають в м. Казанлик і Софія, Болгарія.

Четвертий заявник, Станіслав Копанков, разом з бабусею володів будинком у м. Казанлик, в якому він мешкав з іншими заявниками.

У 1988 році мер вирішив експропріювати власність для будівництва житлового будинку. У рішенні було зазначено, що пан Копанков та його бабуся отримають 2 квартири як компенсацію. Проте, через 20 років вони все ще отримали квартири незважаючи на постійне подання запитів до місцевих органів влади.

Тому вони звернулися до судів для того, щоб скасувати експропріацію та відновити їх права власності.

Суди прийняли рішення на їх користь, але тим часом заявники переїхали в м. Казанлик, а будинок був зруйнований. Тому вони подали цивільний позов проти місцевих органів влади вимагаючи частину власності, яку їм неможливо повернути, а саме: будинок та інші елементи власності, в тому числі дерева, тротуар та надвірні будівлі. Проте їх позов був відхилений в 2012 році, оскільки загальні положення про цивільне правопорушення не були застосовані.

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності), заявники скаржились на те, що вони не мали можливості отримати компенсацію за їх експропрійовану власність з 1988 року.

Порушення статті 1 Протоколу № 1

Справедлива сатисфакція : 20 870 євро Людмілу Копанкову для відшкодування матеріальної шкоди, 2 000 євро кожному заявникові відшкодування моральної шкоди та 4 615 євро заявникам для відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту