Зміна пенсійного законодавства порушила право на справедливий суд

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Лютого 2022
|
20 957
|

Рішення ЄСПЛ у справі «Д’Аміко проти Італії»

Пенсійні справи та судові тяганини з приводу перерахунку пенсій – не лише українські традиції. В інших країнах люди також прагнуть відстоювати свої соціальні гарантії аж до Страсбургу.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Д’Аміко проти Італії» (заява №46586/14), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Пані Д’Аміко отримувала пенсію свого чоловіка (по втраті годувальника). Розмір виплати встановлювався у певному відсотку від його загальних пенсійних виплат.

У 2006 році в Італії набрав чинності Закон N 296, який змінив методи розрахунку пенсії. І саме в цей час у судах розглядалася справа Д’Аміко з цього приводу. Першу інстанцію жінка виграла, але апеляція, зважаючи на правила, що набрали чинності за новим законом, скасувала рішення на її користь.

Тоді Д’Аміко звернулася до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржиться на те, що новий Закон, який відійшов від усталеної судової практики, поки провадження у її справі ще тривало, порушив її право на справедливий розгляд.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст.6 та присудив 6 тис. євро моральної шкоди. Також ЄСПЛ наказав компенсувати завдану матеріальну шкоду у розмірі 9,7 тис. євро.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту