Заборона ВС скасовувати вироки ВАКС порушуватиме ст. 6 Конвенції – О.Дроздов

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Вересня 2021
|
1 052
|

Заборона ВС скасовувати вироки ВАКС порушуватиме ст. 6 Конвенції

Заклики до заборони перегляду Верховним Судом рішень ВАКС погіршує проблематику забезпечення єдності судової практики на рівні апеляційних судів у відповідності до висновків Консультативної ради європейських суддів.

На це звернув увагу член при КС та ВС, член Комісії з питань правової реформи при Президентові, засновник проекту «ECHR.Ukrainian Aspect» Олександр Дроздов під час круглого столу, організованого Національною асоціацією адвокатів України. Участь у заході взяли голови комітетів НААУ та керівники вищих органів адвокатського самоврядування.

Приводом для дискусії став резонансний випадок скасування ККС ВС ухвали  Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на вирок Вищого антикорупційного суду України від 19.02.2021 у справі № 711/3111/19, яким особу було засуджено до двох років позбавлення волі за скоєння передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК кримінального правопорушення.

Несподівано, ця правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів та грантових організацій з метою дискредитації суддів Верховного Суду та підриву принципів незалежного і неупередженого правосуддя. При цьому з боку критиків пропонується запровадити на рівні закону запобіжник скасуванню  Верховним Судом рішень ВАКС.

«Якщо у нас буде зараз дисонувати позиція апеляційної палати чи апеляційного суду відповідної області з позицією Касаційного кримінального суду, зрештою, це виллється не тільки в порушення прав наших клієнтів, але й свідчитиме про порушення принципу верховенства права з точки зору правової визначеності. А з практичної точки зору, «прилетить» рішення ЄСПЛ проти України щодо дотримання вимог статті 6 Конвенції. І таке вже було, коли йшлося про діаметрально протилежну практику Верховного Суду на рівні різних палат».

Нагадаємо, відповідно до ст. 6 Конвенції Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту