За розстріл збирачів черемші ЄСПЛ присудив €453,3 тис. компенсації

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Жовтня 2021
|
491
|

рішення ЄСПЛ у справі «Татаєв та інші проти Росії»

Текст відповідного рішення у справі «Татаєв та інші проти Росії» (заяви № 51928/15 та 52867/15) з’явився на сайті ЄСПЛ, повідомляє  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У лютому 2010 року жителі чеченського села Ачхой-Мартан отримали письмовий дозвіл від місцевого голови на збір черемші в лісі, який розділяє два райони біля інгушського села Аршти. На збір виїхали майже 200 осіб.

Але, як виявилося, у цьому місці проходила спецоперація по боротьбі із тероризмом. Хоча свідки стверджували, що ніяких знаків, попереджень або іншої інформації стосовно цього на території не було.

Коли збирачі почули стрілянину, вони стали вибігати з лісу. Через вогонь, який відкрили військовослужбовці чотири людини загинули, один отримав поранення, ще один вважається зниклим безвісти.

У 2013 році жителі цього ж села знов вирушили збирати черемшу в інгушське село Бамут. Вантажівка зі збирачами заїхала в ліс, де проходили військові навчання. Того разу загинула одна людина.

Постраждалі звернулися до Європейського суду з прав людини. Представники уряду стверджували, що застосування військовими сили було законним і що мирні жителі, які постраждали, були попереджені про проведення спецоперації.

Але суд у Страсбурзі констатував вину держави у смерті і пораненні родичів заявників і порушення Конвенції у зв’язку з розслідуванням інцидентів

ЄСПЛ визнав, що російська влада порушила ст. 2 (право на життя) і ст. 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і присудив 453,3 тис. євро відшкодування завданої моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту