За арешти учасників мітингу Росію покарали на € 97,5 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Жовтня 2020
|
1 549
|

несанкціонований мітинг. рішення ЄСПЛ у справі

Заходи, застосовані до учасників так званого несанкціонованого мітингу, не відповідали суспільному інтересу, а відтак і не були необхідними в демократичному суспільстві.

До такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Котлярський та інші проти Росії» (всього 14 заяв), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У грудні 2011 року в Москві пройшли акції протесту проти фальсифікації виборів до Державної думи РФ. Оскільки мітинг не був санкціонований владою, правоохоронні органи затримали ряд учасників. Суди, розглядаючи матеріали правоохоронців відправили деяких затриманих під адміністративний арешт, іншим призначали штрафи.

18 громадян звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на неадекватні заходи, вжиті проти них як учасників мирного зібрання. А саме на арешт з подальшим адміністративним покаранням. Також заявники скаржилися на тісноту, відсутність спальних місць і обмежений доступ до туалету у відділеннях поліції.

Вивчивши всі представлені матеріали, а також беручи до уваги свою прецедентну практику з даного питання, ЄСПЛ констатував порушення ст. 11 (Свобода зібрань та об’єднання) Конвенції стосовно всіх заявників. Також, виходячи з конкретних обставин кожної заяви, суд встановив щодо окремих заявників порушення ст. 3 (Заборона катування), ст. 5 (Право на свободу та особисту недоторканність) і 6 (Право на справедливий суд) Конвенції.

Справедлива сатисфакція була присуджена судом в межах від 5 до 10 тис. євро на загальну суму 97,5 тис. євро.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту