ЄСПЛ зобов’язав державу забезпечити хвору жінку дорогими ліками

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Лютого 2021
|
1 206
|

рішення єспл у справі

Відсутність коштів у бюджеті не є підставою для виконання позитивних зобов’язань держави стосовно своїх громадян, особливо коли йдеться про загрозу життю.

Європейський суд з прав людини в рамках застосування тимчасових заходів за Правилом 39 Регламенту зобов’язав Росію забезпечити росіянку дорогим ліками, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на Lenta.ru.

31-річна мешканка Сочі Ксенія Швецова страждає від рідкісного захворювання кровотворної системи і знаходиться у національному реєстрі осіб, які страждають орфаними (рідкісними) захворюваннями. Однак регіональне міністерство охорони здоров’я протягом п’яти місяців не надавало їй необхідного препарату «Елізарія», посилаючись на брак грошей. Вартість однієї упаковки ліків перевищує 280 тисяч рублів (близько € 3,1 тис.).

Швецова звернулася до місцевого суду, який зобов’язав регіональну владу закупити ліки, проте чиновники відмовилися виконувати рішення суду і подали апеляцію. Захист хворої вважає, що влада намагалася затягнути судовий процес, незважаючи на те, що пацієнтка могла померти без ліків протягом декількох місяців.

Жінка звернулася до ЄСПЛ, який скористався правилом, що дозволяє виносити рішення в екстреному порядку у разі загрози життю заявника. Суд за два дні поклав  відповідальність на державу, зажадавши негайного забезпечення пацієнтки ліками. Основну скаргу ЄСПЛ розгляне пізніше.

Рішення ЄСПЛ є обов’язковим для держави, влада повинна до 5 березня відзвітувати про виконання.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту