ЄСПЛ встановив порушення Конвенції у відмові верховного суду переглядати рішення, що набрало законної сили

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Червня 2018
|
3 981
|

рішення у справі «Султан проти Республіки Молдова»

Європейський суд з прав людини констатував порушення ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції у відмові верховного суду Молдови переглянути рішення апеляційного суду, що набрало законної сили.

Відповідний прес-реліз рішення у справі «Султан проти Республіки Молдова» (заява № 17047/07) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Пан Султан подав цивільний позов про відшкодування збитків проти органу місцевого самоврядування, який був відхилений судом першої інстанції як необгрунтований. Апеляцією скарга була відхилена на тих самих підставах.

Касаційну скаргу верховний суд відхилив не розглядаючи по суті, повідомивши особу, що рішення апеляційного суду стало остаточним в момент його прийняття відповідно до Цивільного процесуального кодексу.

Тоді громадянин поскаржився до Європейського суду з прав людини. Він стверджував, що відмова верховного суду розглянути його скаргу порушила його право, гарантоване статтю 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. ЄСПЛ погодився із доводами скаржника, констатувавши порушення ст. 6 Конвенції

З текстом прес-релізу рішення у справі «Султан проти Республіки Молдова» (заява № 17047/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту