Справа «Султан проти Республіки Молдова» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Червня 2018
|
3 537
|

Справа стосувалася відмови верховного суду розглянути скаргу заявника.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 199 (2018)
06.05.2018

Султан проти Республіки Молдова (№ 17047/07)

Заявник, Олексій Султан, є громадянином Молдови, який народився в 1960 році і мешкає в с. Голеркань (Республіка Молдова).

Справа стосувалася відмови Верховного Суду розглянути його скаргу.

Пан Султан подав цивільний позов про відшкодування збитків проти адміністрації та місцевої ради с. Голеркань вимагаючи виплати його несплаченої заробітної плати разом з компенсацією та відшкодуванням його судових витрат.

Районний суд м. Дубеса відхилив позов заявника як необґрунтований. Пан Султан подав апеляцію до Апеляційного суду м. Кишинів, який відхилив його скаргу на тих самих підставах. Він подав наступну апеляцію до Верховного Суду, який відхилив скаргу не розглядаючи її і повідомив пана Султана, що рішення апеляційного суду стало остаточним в момент його прийняття відповідно до статті 421 Цивільного процесуального кодексу.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6 (право на доступ до суду) Європейської конвенції заявник стверджував, що відмова Верховного Суду розглянути його скаргу порушила його право на доступ до суду.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 1500 євро (моральна шкода) та 1000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту