ЄСПЛ вказує на невиконання рішень українських судів. Але Україна не виконує і рішення самого ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Жовтня 2021
|
1 465
|

Україна не виконує і рішення самого ЄСПЛ

Україна є одним із лідерів країн Ради Європи за кількістю рішень, які перебувають під контролем Кабінету міністрів Ради Європи.

На це звернула увагу начальник управління координації виконання рішень ЄСПЛ та інформування Комітету міністрів РЄ Секретаріату Уповноваженого у справах ЄСПЛ Аліса Пєтухова під час тематичної конференції, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на Укрінформ.

«Кількість рішень, які взагалі було ухвалено Європейським судом у справах проти України — це значна кількість. Їх було станом на вчора 1 680. З них 630 — вони є досі не виконаними, і справді Україна – одна з лідерів країн Ради Європи за кількістю рішень, які перебувають під контролем Кабінету міністрів Ради Європи», – розповіла чиновниця.

За її словами, більшість із вказаних рішень стосуються системних і структурних проблем.

«Найбільша наша проблема — це невиконання рішень національних судів або тривале їх виконання. Це найвідоміша група справ», – зауважила А.Пєтухова.

Наступна проблема, на яку вона звернула увагу, – надмірна тривалість кримінальних, цивільних та адміністративних проваджень. «Ця проблема вимагає вирішення як в адміністративній площині так і на законодавчому рівні, оскільки в нас немає у законодавстві можливості в особи отримати превентивний або певний компенсаційний засіб у зв’язку з надмірною тривалістю провадження», – пояснила посадовець.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту