ЄСПЛ сприйняв кваліфоцінювання суддів лише як разовий захід – Голова ВС

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Жовтня 2021
|
773
|

ЄСПЛ сприйняв кваліфоцінювання суддів лише як разовий захід – Голова ВС

Зараз, під час проведення оцінювання членів Вищої ради правосуддя постає питання повторного оцінювання суддів. Адже більшість суддів, які працюють у ВРП, – це судді, які його вже успішно пройшли.

На це звернула увагу Голова Верховного Суду Валентина Данішевська під час зустрічі з представниками Ради Європи, яка була присвячена обговоренню питань виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

В ході зустрічі учасники окреслили деякі ризики чергового етапу судової реформи та обговорили питання щодо створення конкурсної комісії ВККС та Етичної ради Вищої ради правосуддя.

Голова ВС зауважила, що «і Венеційська комісія, і ЄСПЛ сприйняли кваліфікаційне оцінювання як наслідок революційних подій, як виключний разовий захід».

Однак черговий етап судової реформи передбачає повторне оцінювання для суддів – членів ВРП. «Такий підхід відкриває сумнівний і неконституційний шлях тиску на суддів, – переконана В.Данішевська. – Саме про такий тиск ішлося в рішенні ЄСПЛ «Волков проти України», і починаючи з 2014 року Україна працювала над тим, щоби позбутися його. На жаль, ми повертаємося до старих проблем і зараз маємо унеможливити цей тиск. Ми не заперечуємо існування Етичної ради, але слід було б оцінювати лише тих, хто ще не проходив оцінювання».

Керівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар нагадав, що Комітет Міністрів РЄ звернув увагу на необхідність прийняття закону, спрямованого на перезапуск роботи ВККС, і водночас наголосив, що його має бути імплементовано відповідно до норм і стандартів Ради Європи, практики ЄСПЛ та вимог Конвенції. «Відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів та початок процесу заповнення вакантних посад суддів є важливою частиною виконання рішень ЄСПЛ», – зауважив П.Пушкар.

Також він акцентував на тому, що Рада Європи зацікавлена в подальшому розвитку співпраці та готова надати експертну допомогу у процесі впровадження судової реформи, щоб сприяти дотриманню європейських стандартів у цій галузі.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту