ЄСПЛ проаналізував критерії тяжкості утримання біженців

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Травня 2018
|
2 094
|

Рішення Палати ЄСПЛ у справі «N.Т.P. та інші проти Франції»

Нічліг, сніданки і вечері, дитячий садок та медична допомога протягом трьох місяців для матері та трьох маленьких дітей в очікуванні подання заяви про надання притулку – цілком достатні умови, що не містять порушення статті 3 (заборона катування і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав та основоположних свобод.

Відповідний висновок зробив Європейський суд з прав людини у рішенні Палати у справі «N.Т.P. та інші проти Франції» (заява № 68862/13), передає інформаційний ресурс “ECHR.Ukrainian Aspect”.

Громадяни Республіки Конго мати та троє її малолітніх дітей прибули у Францію, аби отримати притулок. В очіуванні подання заяви про надання притулку, яке тривало близько трьох місяців, їх поселили у гуртожиток, який за державний кошт пропонував нічліг, вечерю і сніданок. Протягом дня заявниця та її молодша дочка не мали місця проживання, але двоє інших дітей відвідували дитячий садок, харчувалися у їдальні і мали змогу брати участь у позашкільних заходах, організованих комуною. У цей час заявники, які не мали статусу осіб, що вимагають притулку, не мали права на будь-яку матеріальну або фінансову допомогу держави.

Заявниця подала термінову заяву до адміністративного суду комуни, намагаючись отримати наказ стосовно того, щоб органам влади було доручено розглянути її запит про її прийняття як особи, яка вимагає притулку, надати їй тимчасовий дозвіл на перебування, і, наприкінці, вказати їй центр з прийому осіб, які вимагають притулку. Суддя, який розглядав термінові заяви, відхилив ці запити. В апеляції її заяву також було відхилено.

Ці умови заявниця вважала такими, що порушують статтю 3 Конвенції і звернулася до ЄСПЛ, обгрунтовуючи свою позицію тим, що житло, в якому вони були зобов’язані жити, було простим і непридатним для маленьких дітей.

Суд, проаналізувавши обтсавини справи, зробив висовок, що заявники мали можливість задовольнити свої основні потреби та органи влади Франції не були байдужими до їх долі. Суд окремо зважив на те, що заявники отримали допомогу від неурядових організацій (Restaurants du Coeur та Червоний Хрест), а також отримували фінансовану державою медичну допомогу.

З урахуванням цього, суд дійшов висновку, що рівень тяжкості, який необхідно було досягти для того, щоб їх ситуація підпадала під захист статтю 3 Конвенції, не був досягнутий. Відтак, ЄСПЛ констатував відсутність порушення цієї статті.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «N.Т.P. та інші проти Франції» (заява № 68862/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту