ЄСПЛ пояснив Польщі, як слід поводитися з мігрантами з Білорусі

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Грудня 2021
|
445
|

ЄСПЛ пояснив Польщі, як слід поводитися з мігрантами з Білорусі

Мігранти з білорусько-польського кордону, якщо вони вже перебувають на території Польщі, не повинні бути вислані назад на територію Білорусі.

Відповідне рішення прийняв  Європейський суд з прав людини, повідомляє  «ECHR. Ukrainian Aspect».

Відомо, що з 20 серпня по 3 грудня 2021 року суд у Страсбурзі розглянув 47 звернень, поданих 198 заявниками, з проханням забезпечити безпечне перебування на території Європейського Союзу.

Більшість із них — 44 — подали проти Польщі, ще два — проти Латвії, одне — проти Литви. Як зазначає Європейський суд з прав людини, у тих заявах, де мігранти стверджували, що перебувають у Польщі, вони просили не висилати їх назад до Білорусі.

Суд застосував правило 39 Регламенту ЄСПЛ і ухвалив, що заявники не повинні бути вислані з Польщі, якщо вони дійсно перебувають на території Польщі», – йдеться у ухвалі суду.

За однією із заяв, яка стосувалася 32 громадян Афганістану, які опинилися на білорусько-польському кордоні, суд попросив Варшаву дозволити доступ до них адвокатів. У деяких випадках ЄСПЛ вимагає забезпечити мігрантів їжею, водою, одягом, адекватною медичною допомогою і, якщо це можливо, тимчасовим притулком.

Нагадаємо, правило 39 Регламенту передбачає тимчасові заходи у рамках скарги по суті щодо порушення прав людини. Недотримання цих заходів суд розглядає як перешкоду для ефективного розгляду скарги заявника.

Міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі загострилася з початку листопада 2021 року, коли біля прикордонного пункту пропуску «Брузги-Кузня» зібралися тисячі мігрантів з Іраку та Сирії з сумками та маленькими дітьми, розповідає НГ. Вони розбили намети та розпалили багаття. Біженці кілька разів намагалися прорватися до Польщі через дротяні огорожі.

16 листопада біженців, які розташувалися біля польсько-білоруського кордону, почали відводити до транспортно-логістичного центру. Частина мігрантів вважала за краще залишитися біля пункту пропуску до Польщі. Деякі біженці погодилися повернутися на батьківщину.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту