ЄСПЛ оцінив життя солдата в 15 тис. євро

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Травня 2019
|
1 944
|

рішення ЄСПЛ у справі «Мірзоян проти Вірменії»

Попри те, що національне законодавство країни не передбачало можливості компенсації моральної шкоди за убивство солдата, батько загиблого відновив справедливість через Європейський суд з прав людини.

Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «Мірзоян проти Вірменії» (заява № 57129/10), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Гегам Сергоян був убитий своїм офіцером під час проходження військової служби. Убивця визнав вину і був засуджений.

Батько загиблого Роберт Мірзоян подав позов про відшкодування збитків. Оскільки національне законодавство Вірменії не передбачало відшкодування моральної шкоди, цей позов був відхилений. Оскарження рішення успіху не мало, хоча позивач посилався на Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, положення якої щодо відшкодування збитків відповідно до конституції Вірменії мали б переважати над національним законодавством.

Тоді посилаючись на статтю 2 (право на життя) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Конвенції, пан Мірзоян поскаржився до ЄСПЛ, стверджуючи, що державні органи влади  не захистили право на життя його сина, а також на те, що його позов проти держави за завдану моральну шкоду внаслідок цієї втрати був відхилений.

Суд у Страсбурзі задовільнив вимоги заявника, констатувавши порушення конвенційних гарантій, та присудив справедливу сатисфакцію – 15 000 євро як відшкодування завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Мірзоян проти Вірменії» (заява № 57129/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту