ЄСПЛ оцінить види перехоплення телекомунікацій на прикладі депутатів

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Серпня 2021
|
707
|

ЄСПЛ оцінить види перехоплення телекомунікацій на прикладі депутатів

Хоча національне законодавство не допускає прослуховування телефонних розмов членів британського парламенту, ця заборона не обмежує можливостей спецслужб, коли йдеться про моніторинг телекомунікацій – масове зняття інформації з каналів зв’язку.

Обгрунтованість такої позиції органів влади перевірить Європейський суд з прав людини. Для цього високі судді запросили у Великій Британії пояснення по скарзі 43246/16, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Скаргу до ЄСПЛ подали член парламенту країни Керолайн Лукас і Дженні Джонс, що має довічне перство і має право засідати в палаті лордів. До звернення в Страсбург вони оскаржили в Слідчому трибуналі норми Закону 2000 року, що фактично наділяє слідчі органи повноваженнями перехоплення, зберігання і відстеження комунікацій членів парламенту.

Трибунал погодився з парламентаріями в тому, що так звана доктрина Вільсона, що обмежує повноваження поліції і розвідувальних органів із здійснення прослушки телефонів парламентаріїв діє в разі режиму цільового перехоплення даних, але її положення не можуть застосовуватися щодо режиму масового зняття інформації з технічних каналів зв’язку.

В цілому, Трибунал постановив, що режим перехоплення комунікацій парламентаріїв відповідає нормам закону за умови забезпечення належного захисту даних, що було необхідною і достатньою для дотримання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Проте заявники вважали, що стеження за комунікаціями членів парламенту порушує їхні права, гарантовані статтею 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) та статтею 10 (Свобода вираження поглядів) Конвенції.

Суд у Страсбурзі звернувся до влади Сполученого Королівства за роз’ясненнями щодо того, чи дійсно заявники можуть вважати себе потерпілими в результаті допущених, на їхню думку, порушень, і чи мали місце порушення зазначених статей Конвенції в результаті дії режимів перехоплення даних.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту