ЄСПЛ не схвалив переведення Саакашвілі з тюремної лікарні до приватної клініки

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Листопада 2021
|
285
|

Саакашвілі. Тимчасові заходи

Європейський суд з прав людини відмовив екс-президенту Грузії Михайлу Саакашвілі у переведенні з тюремної лікарні до приватної клініки. Суд закликав його припинити голодування, а владу країни – забезпечити належний медичний догляд у період реабілітації після голодування.

Таке рішення про тимчасові заходи у справі Саакашвілі ЄСПЛ ухвалив за наслідками розгляду звернення адвокатів, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Також суд у Страсбурзі зобов’язав Грузію інформувати про стан здоров’я в’язня та про всі проведені медичні втручання.

Голова Мін’юсту Грузії Раті Брегадзе розповів, що раніше представники Саакашвілі звернулися до ЄСПЛ із вимогою негайно перевезти його до приватної багатопрофільної клініки. Вони посилалися на те, що в тюремному закладі в’язню не можуть бути належним чином забезпечені безпека та здоров’я.

10 листопада Саакашвілі заявив, що його побили після того, як його доставили з розташованої в місті Руставі тюремної установи №12 до тюремної лікарні в Глданському районі Тбілісі: «Співробітники тюремної лікарні силою виштовхнули мене, на тлі криків і лайки злочинців потягли і кілька разів ударили по шиї. Мене тягали за волосся, і, звичайно ж, у цей час я чинив їм опір».

Того ж дня Тбіліський міський суд скасував арешт Саакашвілі в рамках кримінальної справи про розгін мітингу у 2007 році, за яким він проходить обвинуваченим. Суддя пояснила, що в такому запобіжному заході немає необхідності, оскільки Саакашвілі вже ув’язнений на підставі вироку з інших справ.

Саакашвілі був затриманий у Грузії 1 жовтня після того, як він повернувся через вісім років еміграції. Раніше його було заочно засуджено до шести років в’язниці у справах про вбивство банкіра та побиття депутата. У в’язниці Саакашвілі оголосив голодування.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту