ЄСПЛ наказав Росії утриматися від атак на цивільні об’єкти України

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Березня 2022
|
21 155
|

правило 39 РФ Україна

Європейський суд з прав людини вказав уряду Росії утримуватися від військових нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти, включаючи житлові приміщення, автомобілі швидкої допомоги та інші цивільні об’єкти, що особливо охороняються, такі як школи та лікарні.

Таке рішення ЄСПЛ ухвалив відповідно до правила 39 Регламенту, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

28 лютого 2022 року Європейський суд з прав людини отримав запит від Уряду України про вжиття невідкладних тимчасових заходів стосовно Уряду Російської Федерації відповідно до правила 39 Регламенту Суду у зв’язку з «масовими порушеннями прав людини, вчиненими російськими військами в ході військової агресії проти суверенної території України».

Запит було зареєстровано за заявою № 11055/22, Україна проти Росії (X), і розглянуто Головою ЄСПЛ.

Суд бере до уваги поточні військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року в різних частинах України, і вважає, що вони створюють реальний і триваючий ризик серйозних порушень конвенційних прав цивільного населення, зокрема відповідно до ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона катувань і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання) і ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З метою запобігання таким порушенням та відповідно до правила 39 Регламенту Суду ЄСПЛ постановив указати Уряду Росії про утримання від військових нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти, включаючи житлові приміщення, автомобілі швидкої допомоги та інші цивільні об’єкти, що особливо охороняються, такі як школи та лікарні.

Також ЄСПЛ наказав негайно забезпечити безпеку медичних закладів, особового складу та автомобілів швидкої допомоги на території, що піддається нападу чи облозі російських військ.

Уряд Російської Федерації просять якомога швидше повідомити ЄСПЛ про заходи, вжиті для забезпечення повного дотримання Конвенції.

Суд також вирішив негайно повідомити про зазначені тимчасові заходи Комітету міністрів Ради Європи відповідно до пункту 2 правила 39 Регламенту Суду.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту