ЄСПЛ може оцінити шкоду від санкцій РНБО у 750 млн грн. – політолог

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Грудня 2021
|
410
|

санкції рнбо

Санкції РНБО проти українських громадян суперечать практиці Європейського суду з прав людини і будуть легко оскаржені. А ті, проти кого їх запровадили, отримають грошові компенсації, сума яких може становити близько 750 млн грн.

Таку думку висловив політичний експерт Кирило Молчанов, який проаналізував позицію суду у Страсбурзі з цього питання, повідомляє  «ECHR. Ukrainian Aspect».

Він звернув увагу на те, що рішення ЄСПЛ чітко вказують на те, що тлумачення рішень національних судів мають ґрунтуватися на наукових дослідженнях правознавців. А вони, наприклад, одноголосно вважають, що до українських громадян можуть застосовуватися санкції лише у разі судових вироків про участь у терористичній діяльності, яких, як ми бачимо, – ні.

«ЄСПЛ наполягає на принципі індивідуалізації юридичної відповідальності. Вона також відсутня в указах про санкції. Як уже неодноразово зазначалося експертами, у нашому випадку невідомі дії невідомих осіб трансформуються у провину, відповідальність та обмеження прав і свобод українських громадян. Жодної конкретики тут немає», – переконаний Молчанов.

У своїй практиці ЄСПЛ завжди наполягає на принципах конфіденційності та захисту персональних даних, відкритості, прав на доступ, право на участь, право бути почутим, представництво та допомогу, – пише експерт. «У разі санкцій проти українських громадян усі ці принципи грубо порушені, – говорить він. – І це я вже не говорю про принцип права на повагу до приватного життя, який порушується через вказівку особистих даних у указах, що публікуються».

Словом, резюмує Молчанов, санкції насправді виявилися юридично нікчемними і такими, за які доведеться розплачуватися з державного бюджету, після їхнього оскарження до ЄСПЛ.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту