ЄСПЛ і протести в Білорусі використали для збору персональних даних

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Жовтня 2020
|
1 227
|

ЄСПЛ і протести в Білорусі використали для збору персональних даних

Громадяни Білорусі стали отримувати підозрілі повідомлення про можливість отримання компенсації за збитки в подіях, що розпочалися в Білорусі 9 серпня у зв’язку із оголошенням результатів виборів президента.

Але мета сайту, який пропонує «допомогу», швидше за все, обмежувалася отриманням персональних даних громадян. Про новий вид шахрайства з використанням Евосуду повідомив білоруський портал onliner, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У повідомленнях, які отримують білоруси, є посилання на ресурс echrights.org, де частина матеріалів викладена російською, а частина англійською мовою. Також є кнопка переходу на заповнення форми зі значним списком особистих даних: ПІБ, дата народження, адреса проживання та дані банківських карт, начебто для переказу компенсації.

Повідомляється, що посилання з підозрілого сайту ведуть на офіційний сайт Європейського суду з прав людини. Однак в повідомленнях назва суду у Страсбурзі вказана як «Верховний Європейський Суд» або «Європейський комітет з прав людини».

В даний момент сайт, що збирав персональні дані громадян, вже недоступний.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту