ЄСПЛ «допоміг» небажаному апатриду отримати громадянство

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Серпня 2021
|
883
|

ЄСПЛ «допоміг» небажаному апатриду отримати громадянство РФ

Уродженець однієї з республік колишнього СРСР протягом десяти років намагався отримати громадянство Росії. Проте влада країни легалізувала апатрида лише під загрозою виплати великої суми компенсації.

У 2000-х роках особу без громадянства було засуджено до позбавлення волі, а після звільнення – визнано «небажаним» апатридом, який становить загрозу для безпеки і обороноздатності країни.

Міністерство внутрішніх справ прийняло рішення про його депортацію з РФ. І хоча у чоловіка в цій країні була сім’я, двоє малолітніх дітей і єдине житло, російські суди всіх інстанцій підтримали рішення правоохоронців про видворення.

Тоді «небажаний» апатрид звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на НГ.

Посилаючись на ст.ст. 3, 5 і 8 Конвенції, він скаржився на нелюдське і принижуюче гідність поводження, порушення прав на свободу та особисту недоторканність і на повагу до приватного і сімейного життя.

Суд у Страсбурзі запропонував владі РФ мирне врегулювання спору. Для цього треба було виплатити людині компенсацію за моральну шкоду в розмірі 9 тис. євро, а також представити план з її легалізації.

Але представники уряду не зголосилися на мирову і ЄСПЛ розпочав розгляд справи по суті. Тоді у РФ оперативно видали скаржнику паспорт громадянина, хоча раніше більше десяти років відмовляли йому в легалізації.

Юристи побоюються, що це не більше ніж виверт чиновників, щоб заощадити гроші. Бо коли ЄСПЛ закриє справу, громадянство можна буде анулювати.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту