Втрата тон речових доказів: виявлення порушення – достатня компенсація моральної шкоди

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

11 Червня 2018
|
3 971
|

рішення у справі «ТОВ «КД-Консалтинг» проти Росії»

Європейський суд з прав людини встановив порушення статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у вилученні в рамках кримінального провадження майна юридичної особи, яке згодом було втрачене.

Відповідний прес-реліз за рішенням ЄСПЛ у справі «ТОВ «КД-Консалтинг» проти Росії» (№54184/11) оприлюднено на сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

В компанії в рамках кримінального провадження вилучили декілька тон цинку. Сировину планувалося використовувати як доказ. Втім, згодом вилучений цинк зник зі складу, де він зберігався. Позови про відшкодування шкоди у національних судах задоволені не були.

Юридична особа поскаржилася до ЄСПЛ на втручання у її право власності внаслідок вилучення і утримання товарів, яке, як вона стверджувала, було необґрунтованим, на нездатність органів влади забезпечити їх зберігання, а також на відмову національних судів відшкодувати передбачувану завдану шкоду.

Констатувавши порушення Конвенції, Європейський суд з прав людини постановив, що виявлення порушення є достатньою справедливою сатисфакцією щодо моральної шкоди, завданої компанії-заявникові, втім присудив компанії 34 000 євро відшкодування матеріальної шкоди.

Нагадаємо, відповідно до ст. 1 Протоколу № 1 кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте ці положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

З текстом прес-релізу рішення у справі «ТОВ «КД-Консалтинг» проти Росії» (№54184/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту